Dit jaar is het Vermeerjaar: het Rijksmuseum in Amsterdam organiseert een grootste tentoonstelling rondom de beroemde kunstenaar, waarin een record van bijna dertig werken samenkomen. Maar wie was de Delftse Vermeer nu eigenlijk? Waar in zijn geboortestad zijn nog sporen van de kunstenaar te zien? Ik ging op onderzoek uit voor De Lage Landen. Lees het artikel hier. Bekijk hier ook de andere artikelen die ik voor De Lage Landen schreef.
Gerelateerde posts:
Poëziekrant · Klimaatdichters · Tongval van het verdwijnen
Hoe geef je in poëzie het niet-menselijke een stem? Maar liefst vijftig Klimaatdichters wagen zich aan deze exercitie in Tongval van het verdwijnen. Van de sabeltandtijger tot de Antarctische dansmug, van de diepzeehengelvis tot koraal: allemaal komen ze aan het woord. Ik recenseerde de bundel voor de Poëziekrant.
Poëziekrant · Xavier Roelens · Wildnissen
De afgelopen jaren verschenen al vele bundels met de klimaatproblematiek als onderwerp. Met het lijvige Wildnissen doet Xavier Roelens er nog een schepje bovenop. De vraag is echter of de omvang de bundel wel ten goede komt. Ik recenseerde de bundel voor de Poëziekrant.
DW B · Rozalie Hirs · vragen naar het begin
In haar nieuwste dichtbundel onderzoekt Rozalie Hirs het fenomeen van de eerste keer, met extra aandacht voor de menselijke liefdeservaring. Dankzij haar welhaast wetenschappelijke benadering overstijgt vragen naar het begin het particuliere. Ik recenseerde de bundel voor DW B.