De dag waarop jaarlijks de auteur van het Boekenweekgeschenk bekend wordt gemaakt, krijg ik vaak meerdere berichtjes van bekenden die mij op de gelukkige winnaar wijzen. Een jaar of acht geleden rondde ik mijn bachelorstudie film- en literatuurwetenschap immers af met een scriptie over het Boekenweekgeschenk. Ook toen Hanna Bervoets werd aangekondigd als de auteur voor het Geschenk van 2021 ging mijn telefoon dus meermaals af. Ik besprak haar Boekenweekgeschenk, Wat wij zagen, voor De Reactor. Lees de recensie hier. Je vindt hier alle recensies die ik eerder voor dit platform schreef.

Gerelateerde posts:

LKCA · Cultuurkrant · Het BètaKunstLab van NSG Groenewoud
NSG Groenewoud is een populaire middelbare school in Nijmegen en omstreken, met expertise op alfa- én bètagebied. Toch kwamen die twee pijlers nauwelijks samen. Daarom gaf de directie vier jaar geleden de opdracht bij elkaar te brengen. Voor de Cultuurkrant van het Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst (LKCA) ging ik in gesprek met Michelle Schmitz en Pim Langenberg, coördinatoren van de alfa- en de bètatak.

DW B · Gedichten over verhuizen
In het maartnummer van Vlaams literair tijdschrift DW B verschijnen vier nieuwe gedichten van mijn hand, met de administratieve handelingen rondom het betrekken van een nieuwe woning als thema. Ze dragen de overkoepelende titel Ontbindende voorwaarden. Het openingsgedicht, Kadastrale kaart, is hier te lezen.

IP | vakblad voor informatieprofessionals · Elisabeth Bik, ChatGPT
Al meer dan tien jaar speurt Elisabeth Bik het internet af naar frauduleuze beelden in onderzoeksartikelen. Daarmee hoopt ze misstanden in de wetenschap tegen te gaan. Voor IP | vakblad voor informatieprofessionals ging ik met haar in gesprek. Ook ondervroeg ik meerdere professionals uit het veld over de kansen en risico’s van de opkomst van ChatGPT.