We leven in een handboekencultuur: wanneer we iets niet begrijpen, slaan we er maar al te graag een gids op na die ons uitlegt wat we willen weten. In de tweede helft van 2020 signaleerden verschillende poëzieliefhebbers dat aan zo’n handleiding ook voor gedichten blijkbaar behoefte is: toen verschenen Van kop tot teen van Jeroen Dera en Charlotte Van den Broeck, Dit gaat niet over grasmaaien van Ellen Deckwitz en Zelf gedichten lezen van Gerbert Faure, Jan de Jong en Bas Jongenelen. Wat onderscheidt deze bundels van elkaar en wat verbindt ze juist? Ik onderzocht het voor De Reactor. Lees het essay hier. Bekijk hier ook de andere artikelen die ik voor dit platform schreef.

Gerelateerde posts:

AVROTROS · Nu te Zien! · Glas als ijsbreker
In de nieuwe aflevering van Nu te Zien! gaat directeur Marieke Uildriks langs bij het Nationaal Glasmuseum in Leerdam, waar de tentoonstelling Glas als ijsbreker te zien is. In deze expositie leer je glazen kennen die bijzonder zijn door hun gebruik: het is niet meteen duidelijk hoe je eruit moet drinken. Dat leidt tot hilarische – en vaak verbroederende – taferelen. Ik schreef het script voor deze aflevering.

Querido · Wij zijn uitgeweken
In november 2022 verschijnt mijn debuutbundel Wij zijn uitgeweken bij uitgeverij Querido. Het is een bundel over het machtsspel dat in iedere verbintenis sluipt: tussen kind en ouder, tussen vrienden en tussen geliefden. Over wie we waren en wie we worden, over wie wegkruipt en wie de overhand neemt, en hoe we elkaar in die strijd niet uit het oog mogen verliezen.

DW B · Hans Depelchin · Spanriem
In zijn debuutbundel Spanriem neemt Hans Depelchin de lezer overtuigend mee op een reis naar de ware liefde om mee samen te komen, gedreven door de wens om één mens te worden en daarmee voorgoed verlost te zijn van de eenzaamheid. Ik recenseerde de bundel voor DW B.