De mode van de toekomst is digitaal. Dat realiseerde Suzanne Mulder, modeontwerper en medeoprichter van Studio PMS, zich al een paar jaar geleden. Maar wat betekent dit voor creativiteit? Hoe ben je als maker creatief in de digitale ruimte? Voor DEN, dé aanjager van digitale transformatie voor cultuur, schreef ik over haar ervaringen. Lees het hier terug.
Gerelateerde posts:
DW B · Rozalie Hirs · vragen naar het begin
In haar nieuwste dichtbundel onderzoekt Rozalie Hirs het fenomeen van de eerste keer, met extra aandacht voor de menselijke liefdeservaring. Dankzij haar welhaast wetenschappelijke benadering overstijgt vragen naar het begin het particuliere. Ik recenseerde de bundel voor DW B.
Poëziekrant · Xavier Roelens · Wildnissen
De afgelopen jaren verschenen al vele bundels met de klimaatproblematiek als onderwerp. Met het lijvige Wildnissen doet Xavier Roelens er nog een schepje bovenop. De vraag is echter of de omvang de bundel wel ten goede komt. Ik recenseerde de bundel voor de Poëziekrant.
LKCA · Cultuurkrant · Marco de Souza, Vrijetijdsomnibus
Mensen geven cultuurbeoefening tegenwoordig op een andere manier vorm: ze komen steeds minder samen in verenigingen en gaan vaker online op zoek naar instructies. Dat is een van de uitkomsten van de Vrijetijdsomnibus. De Boekmanstichting bood mij voor de Cultuurkrant van het Landelijk Kenniscentrum Cultuureducatie en Amateurkunst (LKCA) een inkijkje in de resultaten. Ook ging ik in gesprek met muziekschooldirecteur Marco de Souza.