Natuurmonumenten is voor veel Nederlanders een bekende organisatie, maar hoeveel mensen weten dat deze vereniging beschikking heeft over een eigen bibliotheek? Denk daarbij aan meer dan een fysieke en digitale collectie: bibliothecarissen Mariska van Aanholt en Colinda van der Molen staan de hele organisatie bij bij informatievraagstukken. En dat is in deze tijd, met groeiende hoeveelheden desinformatie, hard nodig. Ik interviewde hen erover voor IP | vakblad voor informatieprofessionals. Lees het artikel in het nieuwste nummer. Lees hier ook de andere artikelen die ik voor IP schreef.

Gerelateerde posts:

De Lage Landen · Het oeuvre van Fleur Pierets
In het oeuvre van de Belgische schrijver en performancekunstenaar Fleur Pierets klinkt een diep verlangen naar een gelijkwaardige wereld door, waarin mannen en vrouwen op dezelfde manier door het leven kunnen gaan. Ik besprak haar werk in een literair profiel voor De Lage Landen.

IP | vakblad voor informatieprofessionals · Stiekeme leeswijzers
Allerlei symbolen en aantekeningen die in de kantlijnen van eeuwenoude gedrukte boeken te vinden zijn, kunnen ons veel vertellen over hoe boeken in die tijd werden gebruikt en gewaardeerd. Andrea van Leerdam deed er jarenlang onderzoek naar, en won er de Victorine van Schaickprijs mee. Ik interviewde haar voor IP | vakblad voor informatieprofessionals.

LKCA · Cultuurkrant · Segni Bernardina, ZID Theater
Segni Bernardina vervult een sleutelrol in het culturele leven van Bonaire, onder meer als oprichter van The Creative World, waar kinderen hun innerlijke creatieveling mogen ontplooien. Ik interviewde hem voor de Cultuurkrant van het Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst (LKCA). Ook ging ik in gesprek met de directeur van het Amsterdamse ZID Theater over hun lokale aanpak.