Wie de bibliotheek van de Technische Universiteit in Delft weleens bezocht heeft, kent de indrukwekkende kegelvorm van het gebouw. Die vorm keert terug in de XR Cone, een prototype dat de bibliotheek liet ontwikkelen om digitale collecties nog beter in beeld te kunnen brengen. Ik schreef erover voor IP | vakblad voor informatieprofessionals. Lees het artikel hier. Lees hier ook de andere artikelen die ik voor IP schreef.
Foto: Greg Holmes Gerelateerde posts:
Literatuurmuseum · Fanmail voor Annemarie van Haeringen
Op donderdag 20 november 2025 neemt Annemarie van Haeringen de Max Velthuijs-prijs voor haar kinderboekenillustraties in ontvangst. Ook kinderen lopen weg met haar tekeningen, blijkt uit het archief van het Literatuurmuseum. Ik bekeek de fanmail voor Van Haeringen en verwonderde me over de leesliefde die uit de brieven en tekeningen spreekt.
MUZE · Bijbelse liefde in Museum Catharijneconvent, De mannen van Michelangelo in Teylers Museum
In 2025 is het precies 550 jaar geleden dat Michelangelo werd geboren. Teylers Museum in Haarlem brengt een ode aan zijn fascinatie voor het mannelijk lichaam. In Utrecht neemt Museum Catharijneconvent bezoekers mee op ereis langs de vele facetten van liefde. Ik sprak met beide musea voor MUZE, het kunsttijdschrift voor leden van AVROTROS.
DEN · Oral history in de digitale wereld
Oral history biedt unieke inzichten die vaak ontbreken in geschreven bronnen. Hoe kun je als kleine erfgoedorganisatie zulke vormen van oral history ontsluiten? En hoe leg je verhalen vast zodat ze ook in de toekomst toegankelijk en zichtbaar blijven? Hierover schreef ik een artikel voor DEN.