Wanneer ik ergens te gast ben om over mijn werk te praten, gaat het gesprek al snel de autobiografische kant op: men vindt het lastig te bedenken dat een deel van wat ik schrijf ook niet waargebeurd kan zijn. Over de worsteling die dan ontstaat, schreef ik een column voor LeidsCement. Je leest ‘m hier. Bekijk hier ook de andere columns die ik voor LeidsCement schreef.

Gerelateerde posts:

DEN · Digitaal Informatieplatform Podiumkunsten (DIP)
Theaters krijgen hun zalen steeds minder goed vol. Hoe zorg je dat zo min mogelijk stoelen leeg blijven? Het Digitaal Informatieplatform Podiumkunsten (DIP), een voorspellende tool die een match maakt tussen de doelen van het podium en de wensen van het publiek, biedt uitkomsten.

Literatuurmuseum · Hanna Bervoets en het Boekenweekgeschenk
De literaire wereld was te klein toen de CPNB naar buiten bracht dat de auteur van het Boekenweekgeschenk van 2025 niet door de organisatie, maar via een wedstrijd zou worden gekozen. Van alle bijbehorende krappe deadlines en onzekerheden had jurylid Hanna Bervoets als Boekenweekauteur een stuk minder last. Ik interviewde haar over dit proces.

DEN · Museum de Heksenwaag
Hoe zorg je ervoor dat bezoekers van culturele instellingen de verbinding leggen tussen de geschiedenis en de wereld van nu? Museum de Heksenwaag maakt hiervoor gebruik van een installatie gebaseerd op kunstmatige intelligentie. Zo ontdekt men op een interactieve manier de overeenkomsten tussen de heksenjacht van toen en de dynamiek op sociale media vandaag de dag.