Steeds meer stripmakers en uitgeverijen kiezen ervoor hun strips via crowdfunding te financieren. Dat lijkt vaak goed te gaan: via Voordekunst, Ulule en Kickstarter worden tienduizenden euro’s opgehaald voor stripprojecten. Maar is het gras wel zo groen? Ik onderzocht het in mijn eerste artikel voor Stripgids. Daarvoor sprak ik onder meer met Wilbert van der Steen, bekend van zijn middels crowdfunding gefinancierde gay comic Salto & Ubba, en Hanco Kolk, die daar voor een nieuw deel van de Gilles de Geus-serie minder goed in slaagde.

Gerelateerde posts:

LKCA · Cultuurkrant · Jaswina Bihari-Elahi
Kansengelijkheid: het klinkt prachtig, maar is het geen illusie? Cultuurwetenschapper Jaswina Bihari-Elahi vindt dat we meer oog moeten hebben voor de verschillende wegen die kinderen afleggen en de achterstand waarmee zij soms aan het leven beginnen. Ik interviewde haar voor de Cultuurkrant van het het Landelijk Kennisinstituut Cultuureducatie en Amateurkunst (LKCA).

DW B · Jantine Jongebloed · Soms wil ik een kind
Jantine Jongebloed schreef een boek over haar overpeinzingen richting de keuze om wel of geen moeder te willen worden. Ze neemt de lezer op sleeptouw langs al haar relevante én minder relevante gedachten, die zonder al te strenge redactie lijken te zijn opgediend. Ik recenseerde het boek voor DW B.

Poëziekrant · Philip Huff · Ik meld mij af, ik meld mij aan
In Philip Huffs debuutbundel Ik meld mij af, ik meld mij aan komen de voor hem kenmerkende thema’s terug: jeugdherinneringen die toch niet zo rooskleurig zijn als ze lijken. Waarom Huff besloot zich deze keer aan de poëzie te wagen, blijft tot het einde een raadsel. Ik recenseerde de bundel voor de Poëziekrant.