Wonen in een huis van hout dat boven de rest van de wijk uittorent. Het klinkt als het begin van een sprookje. Toch is het de werkelijkheid van Manon, die woont in een Verheven Huisje in Eindhoven. Over het ontwerp werd goed nagedacht: het is niet alleen mooi, maar ook bijzonder duurzaam. Voor de nieuwe editie van vtverbouwen sprak ik met Manon en architect Tim Kouthoofd, die het ontwerp bedacht. Het nummer ligt nu in de winkel. Bekijk hier alle artikelen die ik eerder voor vtwonen schreef.
Gerelateerde posts:
LKCA · Cultuurkrant · Cultureel gemeenzamen, Cultuurcoach van het Jaar
Op 4 december 2025 reikte het Landelijk Kenniscentrum Cultuureducatie en Amateurkunst (LKCA) voor het eerst de prijs voor Cultuurcoach van het Jaar uit. Voor de Cultuurkrant van het LKCA ging ik in gesprek met de winnaar. Ook interviewde ik Aart van der Maas, die promoveert op inclusieve cultuurparticipatie in de stad Utrecht.
Bibliotheekblad · Bibliotheken in historische gebouwen
Steeds meer bibliotheekorganisaties gaan de uitdaging aan en trekken in een historisch pand, zoals een kerk, raadhuis of voormalige gevangenis. Voor de bezoeker ziet het er prachtig uit, maar hoe geef je alle kernfuncties een plek? Ik onderzocht het voor Bibliotheekblad.
Literatuurmuseum · Opnieuw in woorden gevat
LiteratuurLab bestaat tien jaar! De online dependance van het Literatuurmuseum is het afgelopen decennium uitgegroeid tot een online schatkist aan literaire ontdekkingen. Dat wordt gevierd met een expositie met de favoriete archiefstukken van curatoren. Ook de door mij uitgekozen brieven van Connie Palmen aan Adriaan van Dis zijn hier onderdeel van.